چند نکته برای دکوراسیون هال و پذیرایی منزل

مبلمان منزل

دکوراسیون منزل و به خصوص دکوراسیون هال و پذیرایی به عنوان قلب هر خانه درنظر گرفته می شود. وقتی صحبت از دکوراسیون هال و پذیرایی می‌شود، هال خانه، فضایی با مفهوم باز است که اغلب شامل یک اتاق نشیمن، آشپزخانه و فضای سرگرمی و تماشای تلویزیون است.

زمانی که به دقت به این موضوع نگاه می‌کنیم که هال خانه از چندین بخش تشکیل شده، سوال مهمی به ذهن شما خطور خواهد کرد و آن این است که چطور دکوارسیون قسمت‌های مختلف هال را انجام دهیم که در عین متمایز کردن هر بخش، با یکدیگر در تناسب باشند. در ادامه نکاتی ساده برای دکوراسیون هال خانه را به شما نشان خواهیم داد.

استفاده درست از رنگ

برجسته ترین و بزرگ ترین دیوار را با رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید تا فضای نشیمن را مشخص کنید. رنگ سفید یا خنثی می‌تواند باعث شود تا فضای خانه سرد به نظر برسد، بنابراین از افزودن یک رنگ با تناژ گرم به دکوراسیون هال و پذیرایی خانه نترسید. می‌توانید مبل یا کوسن مبل را با رنگ دیوار هماهنگ کنید تا یک تناسب رنگ مناسب بین جزئیات و کلیات دکوراسیون به وجود بیاورید.

یک فرش به دکوراسیون خود اضافه کنید

یک فرش طرح دار یا حتی ساده راهی آسان برای تعیین مناطق در هال خانه شما است و باعث می‌شود یک فضای بزرگ جذاب و در عین حال دنج به نظر برسد. می‌توانید برای قسمت پذیرایی و فضای نشیمن از یک فرش استفاده کنید و یا یک فرش را زیر میز غذاخوری قرار دهید تا آن را از نظر بصری از بقیه قسمت‌ها جدا کنید .

از مبل‌های چندبخشی (سکشنال) استفاده کنید

یک مبل سکشنال می‌تواند به شما در تعیین یک قسمت از هال به عنوان نشیمن کمک کند. از آنجا که مبل‌های سکشنال گزینه‌های پیکربندی زیادی را ارائه می‌دهد، می‌توانید مبلمان را متناسب با فضای هال خود بچینید. مبل های سکشنال یا چندبخشی، مبل‌هایی هستند که میتوانید به شکل‌های مختلف آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و به این صورت از فضای نشیمن خانه استفاده حداکثری داشته باید.

در مورد نورپردازی فکر کنید

یکی دیگر از ترفندهای عالی برای دکوراسیون هال و پذیرایی اضافه کردن روشنایی مانند لوستر است. یک لوستر کریستالی یا مینیمال می‌تواند معرف بخشی از هال و پذیرایی شما بوده و آن را از بقیه قسمت‌ها جدا می‌کند، توجه داشته باشید که نوع لوستر را متناسب با بخش مورد نظرتان انتخاب کنید، به عنوان مثال ترجیح ما این است که در کنار مبل سکشنال از لوسترهای مدرن و یا مینیمال استفاده کنم تا لوسترهای کریستال و کلاسیک.

آشپزخانه را با پیشخوان از بقیه قسمت‌ها جدا کنید

برای جدا کردن آشپزخانه از بقیه هال خانه، یک پیشخوان یا کانتر نصب کنید. یک پیشخوان مناسب می‌تواند در بهره‌وری از فضای خانه تاثیرگذار باشد و حتی تا حد زیادی نیاز به میز غذاخوری بزرگ را کاهش خواهد داد.

آشپزخانه

استفاده مناسب از وسایل در دکوراسیون هال و پذیرایی

از تابلو و قاب عکس استفاده کنید

اگر نمی‌توانید از تابلوهای دیواری در دکوراسیون هال استفاده کنید، آن‌ها روی شلف یا قفسه دیواری خود قرار دهید.

از ترکیب و تطبیق چیزها نترسید

در دکوراسیون مدرن خانه، همه چیز در مورد جذابیت‌های بصری و انتخاب رنگ است. از رنگ‌های آبی و سبز، نارنجی و قرمز و زرد و قهوه ای استفاده کنید. می‌توانید ترکیب رنگ مناسب خانه خود را پیدا کنید. همچنین سعی کنید رنگ‌های خاکی را با رنگ‌های روشن ترکیب کنید.

از آینه‌ برای دکوراسیون خود استفاده کنید

قراردادن آینه در دکوراسیون منزل خود، نمای فوق العاده ای را به نمایش می‌گذارند. تنوع آینه های موجود در بازار و استفاده از آنها، در ظاهر دکوراسیون هال و پذیرایی شما تفاوت ایجاد می‌کنند.

سبد خرید